czwartek, 14 lipca 2016

''NALEWKA Z CZARNEJ PORZECZKI ŚWIĄTECZNA''Moje ulubione owoce letnie tym razem zamykam w słoju z alkoholem.Myślę ,że dobrze im to zrobi i na Święta będę mogła rozkoszować swoich gości cudowną ,aromatyczną nalewką.


Składniki:

 • owoce czarnej porzeczki
 • wódka
 • spirytus
 • cukier
 • miód
Do gąsiorka wsypać do 3/4 wysokości przebrane owoce czarnej porzeczki.Wlać wódkę 45% tak ,by przykryła owoce.Dobrze zamknąć.Postawić w słonecznym miejscu na 2 miesiące.Po tym czasie nalewkę zlać.Na owoce wsypać cukru w ilości 1/3 części wagi wsypanych wcześniej owoców.Pozostawić w słonecznym miejscu,aż do rozpuszczenia się cukru.Następnie zlać syrop z owoców.Wziąć spirytus.w ilości 1/3 części wódki wlanej wcześniej.Rozpuścić w nim dobrego miodu,biorąc łyżkę stołową na 1/2 l spirytusu.Tak przyrządzonym spirytusem przelać szybko owoce  i filtrując przez bibułę filtracyjną zlać do czystego naczynia.Obie nalewki dobrze pomieszać.Rozlać do butelek .Dobrze zakorkować.Odstawić w ciemne miejsce do Świąt Bożego Narodzenia.


2 komentarze:

 1. No proszę, właśnie jutro mamy zamiar zrobić nalewkę tylko się zastanawiamy czy znów wiśniową czy z czarnej porzeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. super ;) więc będziemy robić razem ;) pierwszy raz robię z czarnych porzeczek;aż się nie mogę doczekać finału ;) wiśniówkę też polecam ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń