czwartek, 24 kwietnia 2014

oryginalne śniadanie sprzed lat..

Kolejna banalna potrawa -kanapka z serii ''Smaki dzieciństwa''.Często będąc dzieckiem;jak naleciała nas chęć na coś wyjątkowego ,taka kromka była doskonałym zaspokojeniem .Słodycz i delikatność dla podniebienia .A dziś już się nawet nie pamięta o takich prostych rarytasach,które mamy w zasięgu ręki,a które zostały wyparte przez wszechobecne ''chemiczne''słodycze..Nagle moja mała wspaniałomyślna córcia przypomniała mi o takim chlebku,posypując przygotowane kromki z masłem do śniadania cukrem .W jednej chwili przypomniałam sobie ,że wystarczy dodać jeszcze śmietany i tym sposobem moje dziecko również będzie miało co wspominać;oryginalne smaki z dzieciństwa;)

 • kromka chleba posmarowana masłem
 • łyżka śmietany
 • odrobina cukru

4 komentarze:

 1. ja takich śniadań nie pamiętam, nie jadałam, ale moja mama owszem, często mi o nich opowiadała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też opowiadam moim dzieciom co się kiedyś jadło i jest to zachętą do jedzenia,takie ciekawe opowieści no i z ciekawości też chcą sięgać po takie rozmaitości;)polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. jak dobrze że mi o tym przypomniałaś, też takie jadłam jak byłam mała :) PYSZNOŚCI ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Heh, moja Rodzicielka podobno jadała to regularnie. Ja osobiście gustowałam bardziej w ostrzejszych klimatach, czyli pajda chleba posmarowana masłem i posypana soląm a do tego świeża cebula wyrwana przez dziadka z ogródka :) Wspomnień czar :)

  OdpowiedzUsuń